Nekirurški Face Lifting uz bukalnu masažu lica 28. kolovoz 2024.

Nekirurški Face Lifting uz bukalnu masažu lica

U Poliklinici Bagatin od sada se možete naručiti na bukalnu masažu lica koja pruža dubinsku relaksaciju mišića, poboljšava cirkulaciju, stimulira proizvodnju kolagena i potiče elastičnost kože.

Bukalna masaža sastoji se od sklupturalnog (vanjskog dijela) i intraoralnog/buccalnog dijela. Pokreće prirodne mehanizme regeneracije kože i dubljih struktura uslijed jake stimulacije krvotoka limfe, aktivira mikrocirkulaciju potkožnog masnog tkiva, uklanja stres, napetosti i psihoemocionalne blokade, relaksira i oblikuje mišiće lica, stimulira proizvodnju kolagena i elastina, jača tonus mimičkih mišića, poboljšava pokretljivost miofascijalnih struktura, uklanja otečenost, te poboljšava izgled i kvalitetu kože.

Bukalna masaža lica je specifična tehnika masaže koja se izvodi iznutra i izvana lica, s fokusom na mišiće obraza, vilice i usana. Ova metoda često se naziva i "unutarnja masaža lica" zbog stimulacije dubljih slojeva mišića.

Prednosti bukalne masaže lica

• Duboka relaksacija mišića: Bukalna masaža pomaže u otpuštanju napetosti u mišićima lica, osobito u području čeljusti i oko usana. Ova tehnika može biti vrlo korisna za osobe koje pate od napetosti u vilici (bruksizam) ili od stresa koji se manifestira kroz stiskanje čeljusti (TMJ).
  • Podizanje i toniranje: Masaža iznutra djeluje na dublje slojeve mišića i može pomoći u poboljšanju tonusa lica, što pridonosi učinku prirodnog liftinga lica. Mišići se zatežu, što može smanjiti opuštenost i poboljšati konture lica.
  • Detoksikacija i poboljšanje cirkulacije: Ova tehnika potiče limfnu drenažu i poboljšava cirkulaciju, što pomaže u eliminaciji toksina i viška tekućine iz lica. Kao rezultat, koža postaje blistavija, a otečenost smanjena.
  • Smanjenje bora i finih linija: Redovita bukalna masaža može pomoći u smanjenju vidljivosti finih linija i bora, osobito oko usana i čeljusti, jer stimulira proizvodnju kolagena i potiče elastičnost kože.
  • Opuštanje napetosti: Pomaže smanjiti napetost i stres koji se često akumulira u čeljusti i mišićima lica, pružajući opuštajući efekt i osjećaj olakšanja.

Za koga je bukalna masaža preporučena?

Bukalna masaža je za sve one koji se bore s izraženim podočnjacima i borama, imaju narušenu posturu lica, sivu beživotnu kožu te u sklopu svih anti age tretmana kako bi odgodili ili pripremili kožu za apliciranje Vistabel terapije protiv bora i druge invazivne estetske procedure.

Također, preporuča se pri rehabilitaciji nakon moždanog udara, pareza facijalisa, učestalih glavobolja i migrena te asimetrije lica.

Tretman se ne preporuča trudnicama, onkološkim bolesnicima, osobama s visokom tjelesnom temperaturom i upaljenim desnima.

Akcijska cijena za prvih pet prodanih tretmana iznosi 97,50 €. Puna cijena tretmana iznosi 150 €.

Tretman je dostupan samo u Poliklinici Bagatin u Zagrebu.